clanok-socialne-siete

Trendy a novinky v sociálnych sieťach – Facebook, Instagram

Online svet sa neustále vyvíja a mení. V rokoch 2018 a 2019 pripravil viaceré zmeny aj Facebook a Instagram. Ak chcete stále rýchlejšie napĺňať požiadavky Vašich sledovateľov/followerov a zákazníkov na sociálnych sieťach, musíte ich v prvom rade dobre poznať. Sociálne siete sú v súčasnosti významným zdrojom informácií o nákupnom správaní a myslení spotrebiteľov. Využite všetky nástroje, ktoré Vám Facebook a Instagram ponúka, aby ste svoju cieľovú skupinu oslovili čo najefektívnejšie.

Čo je nové vo svete Facebooku a Instagramu?

Fanúšikov Facebooku mohol potešiť nový algoritmus zobrazovania príspevkov vo feede. Príspevky od priateľov tak majú prednosť pred ostatnými príspevkami. Na hlavnej stránke sa používateľom častejšie zobrazujú aj príspevky od skupín, ktorých je daný používateľ členom. Desktopová verzia Facebooku prešla ľahkým vizuálnym redesignom, obsahuje menej modrej farby a je prehľadnejšia. Zmeny nastali aj v ochrane súkromia, v ktorej Facebook doteraz nevynikal.

Instagram ako sociálna sieť zameraná predovšetkým na starostlivo štylizované fotografie vo feede sa postupne začala orientovať aj na podporu predaja produktov, a to zavedením tzv. Instagram shopping tags. Vďaka Shopping tags môžu eshopy označovať svoje produkty na Instagrame s priamym preklikom na stránku a nákupný košík.

Obľúbenou na Instagrame sa stala aj možnosť sledovať preferované hastagy a taktiež možnosť pridať, či odkazovať na hastagy a iné Instagram profily v BIO linkoch. Stále väčšej popularite sa teší aj IGTV nielen medzi bežnými používateľmi Instagramu, ale aj firmami.

Dosah a impresie Instagram Stories neustále rastú, k čomu prispela aj možnosť ukladať obľúbené stories do Highlights. Používatelia Instagramu uvítali aj možnosť zdieľať svoje IG príspevky priamo v Instagram stories.

Viac noviniek a trendov v oblasti sociálnych sietí sa môžete dozvedieť na našich kurzoch:

Facebook – komunikácia a reklamaprihlásiť sa môžete tu:

Instagram pre Váš biznisprihlásiť sa môžete tu:

Tešíme sa na Vás

Comments:0

Pridaj komentár