Tri kroky, ako sa stať dokonalou asistentkou firmy

Práca asistentky (tiež office manažérky, back office pracovníčky či sekretárky) je v očiach verejnosti často podceňovaná. Byť v tejto profesii úspešnou pritom vôbec nie je jednoduché. Nároky sú čoraz väčšie a pozícia si vyžaduje oveľa viac nasadenia ako kedysi. Náplň práce asistentky je často širokospektrálna, jej nároky záležia aj od zamerania a požiadaviek firmy. Aké predpoklady by ste ako úspešná asistentka mali spĺňať?

Staňte sa odborníčkou na komunikáciu

Telefonáty, emaily a osobné stretnutia sú dennou náplňou vašej práce. Mali by ste byť preto zdatná v technikách komunikácie, základoch spoločenského vystupovania a mali by ste sa vedieť orientovať i v reči tela. Keďže vaše postoje a gestá o vás veľa prezradia, naučte sa ich používať vo svoj prospech a „dekódujte“ i neverbálnu komunikáciu svojich partnerov. Ak do práce prídete navyše usmiata a pozitívne naladená, stanete sa príjemným kontaktným bodom firmy, pre ktorú pracujete.

Vylepšite imidž firmy

Ako šikovná a pomerov znalá asistentka si za každých okolností zachovajte decentnosť a príjemné vystupovanie. Ovládanie etikety by malo byť samozrejmosťou a biznis dress code základom vášho pracovného šatníka. Vyzývavo oblečená asistentka totiž nepôsobí profesionálnym dojmom a navyše oslabuje dôveru vo firmu, ktorú reprezentuje.

Nudu a jednotvárnosť nečakajte

Ak máte radi stereotyp, na prácu asistentky radšej zabudnite. Jej synonymom je totiž množstvo nových výziev a meniacich sa okolností, ktoré často nie je možné predvídať a na ktoré je potrebné pohotovo reagovať. Keďže budete dostávať požiadavky rôzneho charakteru z viacerých strán, váš vycibrený time management bude nevyhnutným prínosom, na ktorom postavíte základy svojej pracovnej roly. Hoci sa môže dostaviť pocit, že je tých nárokov na vás akosi priveľa, snažte sa vyhovieť každej požiadavke podľa jej dôležitosti a v rozumnom čase. Ak svojim nadriadeným dokážete, že ste schopná splniť ich očakávania, stanete sa nielen dobrou asistentkou, ale doslova nenahraditeľným firemným pokladom.  Ďalšie rady a tipy môžete získať na našich školeniach pre asistentky, kde sa Vám budú venovať naši šikovný lektori.

Comments:0

Pridaj komentár