teambuilding1

Využite leto na Váš TEAMBUILDING

Únavná a častokrát aj stresujúca práca si denne vyžiada svoju daň v podobe zníženia produktivity práce celého kolektívu spoločnosti. Prinavrátiť späť firemného ducha medzi zamestnancov a utužiť kolektív sa môže zdať náročnou úlohou. Avšak pracovníci zážitkového vzdelávania na to majú iný názor.

Nabiť kolektív novou energiou a sceliť ho do jedného celku sa dá hravou a pomerne zábavnou formou. Mimo pracoviska môžete utužiť svoje pracovné alebo obchodné vzťahy a zároveň rozvinúť tímového ducha. Teambuilding je prostriedkom zameraným predovšetkým na rozvoj tímu.

Štúdiou amerického pedagóda Edgara Dalea sa preukázalo, že človek si zapamätá až 90% z toho, čo v skutočnosti zažil. Rozvinul tak prvotnú myšlienku otca zážitkového vzdelávania Johna Deweyho. Kto by to bol povedal, že napríklad adrenalínovou jazdou na štvorkolkách, sa dá vybudovať funkčný a súdržný tím.

Splňte úlohy

Ocitáte sa mimo svojej “komfortnej“ zóny. Pred Vami stojí rad úloh a zadaní, ktoré čakajú na splnenie. So svojim tímom sa vrhnete do plnenia úloh, ktoré vás donútia rozmýšľať, konať iným novým spôsobom a rozvíjať vašu kreativitu. Všetko je vytvorené súťaživou formou. Nie každý je však stvorený pre adrenalínový splav po divokej rieke. Tímový duch sa dá posilniť aj pri degustácii. Okúsiť pravý gurmánsky zážitok a upiecť si vlastný domáci hamburger je poriadna výzva.

Ciele teambuildingu

Nie je to len o získavaní nových zážitkov a prežívaní adrenalínových zážitkov. Teambuildingové aktivity majú v prvom rade ozdraviť a sceliť kolektív. Mimo iného aj:

• utužiť priateľské vzťahy na pracovisku
• rozvinúť a podporiť komunikáciu v kolektíve
• zameriať sa na zvýšenie produktivity a výkonu zamestnancov
• zvýšiť lojalitu svojich zamestnancov
• motivovať svojich zamestnancov

Tešte sa na vyhodnotenie

Nezabúdajte, že všetky úlohy a aktivity, ktoré plánujete absolvovať sú na dobrovoľnej báze. V žiadnom prípade nie nútené. Rozdeľte si jednotlivé úlohy, splňte ich a pritom sa aj zabavte.

Ak uvažujete o zorganizovaní zážitkového vzdelávania, niekoľko rád na záver

Pri výbere tých správnych teambuildingových aktivít, pozorne zvážte čo je vhodné. Nezabúdajte, že každému je po chuti niečo iné. Nikoho nemôžete nútiť. Nezabúdajte ani na podstatnú vec. Ak ste sa už rozhodli pre svojich zamestnancov usporiadať teambuildingovú aktivitu, zvážte aj výber vhodného dátumu. Hlavne víkendy strávené mimo rodiny, môžu spôsobiť neochotu zúčastniť sa podobných aktivít.

V prípade záujmu, Vám radi poradíme a vypracujeme individuálnu cenovú ponuku, napíšte nám.

Comments:0

Pridaj komentár